Negocjacje trwają, a tymczasem operator systemu zdecydował o przedłużeniu na swój koszt trzeciego sezonu Płockiego Roweru Miejskiego do końca grudnia. A więc wartość umowy to nadal 3,3 mln zł.
Dotychczas do dyspozycji było 500 jednośladów. 300 z nich zostaje teraz zabranych do zimowego serwisu. Uszkodzenia zostaną w nim naprawione, a pojazdy – zakonserwowane.
- Na stacjach w całym mieście pozostanie do naszej dyspozycji 200 rowerów – podkreśla prezydent Andrzej Nowakowski.
Cennik korzystania z jednośladów nie zmienia się. Opłata inicjalna nadal wynosi 10 zł, a wypożyczenie roweru na czas do 20 minut z PłocKartą jest darmowy. Bez PłocKarty trzeba zapłacić za te 20 minut jedynie złotówkę.
Tyle samo, czyli 1 zł, zapłacimy za skorzystanie z roweru także przez całą pierwszą godzinę. Druga godzina kosztuje niewiele więcej, bo 2 zł. Im dłuższy czas korzystania z roweru – tym opłata stopniowo rośnie. Rowery będziemy wypożyczać przy pomocy zainstalowanej na telefonie aplikacji.
Szczegóły dotyczące korzystania z Płockiego Roweru Miejskiego oraz cennik znajdują się na: https://plock.bike/.