Kolejny transfer Nafciarzy. Marcin Flis wraca do współpracy z Adamem Majewskim
Wisła Płock wzmacnia linię defensywną przed nowym sezonem. Do drużyny Nafciarzy dołączył doświadczony środkowy obrońca Marcin Flis, który podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2028 roku. 32-letni defensor ma za sobą występy w Ekstraklasie, a ostatnio imponował skutecznością w barwach Pogoni Siedlce.
Wisła Płock ogłosiła kolejny transfer przed sezonem 2026/2027. Nowym zawodnikiem Nafciarzy został Marcin Flis – doświadczony środkowy obrońca, który związał się z płockim klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2028 roku.
32-letni defensor to zawodnik dobrze znany kibicom polskich lig. Urodzony 10 lutego 1994 roku piłkarz ma na swoim koncie 114 występów i 4 bramki na poziomie Ekstraklasy. Najwięcej meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał w barwach Stali Mielec, gdzie występował w latach 2020–2023. To właśnie tam miał okazję współpracować z obecnym trenerem Wisły Płock Adamem Majewskim, co może okazać się dodatkowym atutem w procesie wdrażania go do zespołu.
Do Płocka Flis trafia po bardzo udanym okresie spędzonym w Pogoni Siedlce. W pierwszoligowym klubie przez ostatnie półtora sezonu był jednym z kluczowych zawodników i znacząco przyczynił się do utrzymania drużyny na zapleczu Ekstraklasy. Szczególnie zapadł w pamięć jego występ z końcówki sezonu 2024/2025, gdy w decydującym meczu z Wartą Poznań wywalczył dwa rzuty karne, a następnie sam zamienił je na gole. Druga z bramek, zdobyta w ósmej minucie doliczonego czasu gry, dała Pogoni zwycięstwo 2:1 i utrzymanie w lidze.
Także liczby z ostatnich sezonów pokazują, że Flis to obrońca, który potrafi być bardzo groźny pod bramką rywali. W sezonie 2024/2025 rozegrał 14 spotkań i zdobył 8 bramek. Z kolei w niedawno zakończonych rozgrywkach zanotował 30 występów, strzelił 10 goli – z czego aż 7 z rzutów karnych – oraz dołożył jedną asystę. Jak na środkowego obrońcę to dorobek imponujący, który pokazuje, że Wisła Płock zyskała nie tylko wzmocnienie defensywy, ale także zawodnika mogącego dać drużynie dodatkową jakość przy stałych fragmentach gry.
W swojej karierze lewonożny stoper reprezentował również barwy ŁKS-u Łódź, Sandecji Nowy Sącz, Górnika Łęczna, Piasta Gliwice, GKS-u Katowice i GKS-u Bełchatów. Piłkarskie szlify zbierał natomiast w Stoku Zakrzówek, Sygnale Lublin, Ruchu Chorzów oraz GKS-ie Bełchatów.
Płocczanie sięgają po zawodnika doświadczonego, ogranego na poziomie Ekstraklasy i Betclic 1. Ligi, a jednocześnie piłkarza, który w ostatnich miesiącach udowodnił, że może być ważną postacią nie tylko w defensywie, ale również pod bramką przeciwnika.