To pierwsza taka inicjatywa w regionie, mająca na celu popularyzację gry Rummikub – dynamicznie zyskującej popularność w Polsce gry logicznej, która rozwija zdolności strategiczne, koncentrację i myślenie analityczne. W ramach ogólnopolskiego programu "Rummikub w szkole", w zabawę zaangażowało się już kilkaset szkół, co potwierdza rosnące zainteresowanie tą formą edukacyjnej rozrywki.
Celem turnieju jest zachęcenie dzieci i młodzieży do rozwijania logicznego myślenia oraz promowanie alternatywnych, angażujących form spędzania wolnego czasu. To również okazja do integracji uczniów z różnych szkół i wspólnej zabawy w duchu zdrowej rywalizacji.