To niby kilka dni, ale bez możliwości picia wody, kąpieli, przygotowywania posiłków...jedynie z użyciem wody butelkowanej.
Ale dziś Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Płocku przekazała pozytywne wieści. Woda zarówno z wodociągu publicznego Siecień, wodociągu publicznego Karwosieki Cholewice i wodociągu publicznego Brudzeń Duży nadaje się już do spożycia:
- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płocku informuje, że woda uległa poprawie pod względem mikrobiologicznym i spełnia wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r., poz. 2294).
Zatem mieszkańcy mogą korzystać z wody bez ograniczeń.