Dyżurny płockiej jednostki policji odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że przy jednym z bloków znajduje się nieprzytomna kobieta. Na miejsce natychmiast skierowano patrol oraz zespół ratownictwa medycznego:
Około godz. 9.30 dyżurny płockiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało że przy jednym z bloków przy ul. Kossobudzkiego leży kobieta. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Niestety, lekarz obecny na miejscu stwierdzili zgon 103-latki. Seniorka najprawdopodobniej wypadła z okna 8 piętra. Na miejscu trwają czynności pod nadzorem prokuratora.
Na ten moment nie są znane wszystkie okoliczności zdarzenia.
Na miejscu pracują policjanci oraz prokurator, którzy prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i przebiegu tragedii. Śledczy zabezpieczają ślady oraz przesłuchują świadków. Dopiero po zakończeniu postępowania będzie możliwe jednoznaczne określenie, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy też do zdarzenia przyczyniły się inne czynniki.