Rażące przekroczenie prędkości w powiecie gostynińskim. 2500 zł mandatu i 15 punktów

49-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego stracił prawo jazdy po tym, jak w terenie zabudowanym pędził 123 km/h. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów gostynińskiej drogówki. Za rażące przekroczenie prędkości otrzymał mandat w wysokości 2500 zł, 15 punktów karnych, a jego uprawnienia do kierowania zostały zatrzymane na trzy miesiące.

policja policja
Źródło zdjęć: © policja.pl | policja.pl
Agata Majewska

Do niebezpiecznej sytuacji na drodze doszło we wtorek, 24 czerwca, na terenie powiatu gostynińskiego. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie zatrzymali 49-letniego kierowcę fiata, który w rażący sposób przekroczył dozwoloną prędkość.

Jak informuje policja, mieszkaniec powiatu gostynińskiego jechał 123 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Oznacza to, że przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 73 km/h.

Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości 2500 zł oraz 15 punktów karnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Mundurowi po raz kolejny przypominają, że nadmierna prędkość od lat pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Im szybciej porusza się pojazd, tym dłuższa jest droga hamowania, krótszy czas reakcji kierowcy i większe ryzyko, że ewentualny wypadek zakończy się poważnymi konsekwencjami.

Wybrane dla Ciebie