Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas codziennej służby dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wczoraj (1.08) w ręce mundurowych wpadli kolejni nieodpowiedzialni kierowcy.
Funkcjonariusze przerwali szaleńczą jazdę nieodpowiedzialnego kierowcy Mercedesa. 33-latek, w centrum miasta, przekroczył dozwoloną prędkość o 73 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące. Mężczyzna otrzymał mandat w kwocie 2,5 tys. złotych, a do jego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych.
Kolejny kierowca wsiadł za kierownice Opla mając blisko promil alkoholu w organizmie. 58-latek stracił prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
Do kompletu zatrzymanych dołączył 23-letni mieszkaniec powiatu płockiego, który nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość to kierował Oplem pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami.
Funkcjonariusze w dalszym ciągu apelują o przestrzeganie przepisów, trzeźwość oraz rozsądek na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego. Nie warto się śpieszyć, bo kiedy dojdzie do zdarzenia może być za późno. Dlatego za kierownicę wsiadaj zawsze wypoczęty, kieruj się zasadą ograniczonego zaufania i nigdy się nie śpiesz.