Zgłoszenie o pożarze wpłynęło około godziny 8:30. Na miejsce natychmiast zadysponowano cztery zastępy PSP. Po przybyciu strażacy zauważyli wydobywający się dym z okien mieszkania znajdującego się na trzecim piętrze budynku.
- Po dojeździe stwierdzono wydobywający się dym z okien na trzecim piętrze. Po wyważeniu drzwi do mieszkania zlokalizowano źródło pożaru w salonie. Podano jeden prąd wody w celu ugaszenia pożaru. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Z mieszkań znajdujących się na czwartym piętrze ewakuowano pięć osób, które nie wymagały pomocy medycznej.
Na miejscu zdarzenia obecne były również:
- Policja,
- Zespół Ratownictwa Medycznego.
Służby zabezpieczyły teren i monitorowały sytuację do czasu całkowitego zakończenia działań.