Płocczanin został dyrektorem w jednym z najbardziej prestiżowych Instytutów Yale University!
Michał Wyr ębkowski w rodzinnym Płocku uczył się w SP nr 23, w gimnazjum nr 14 a potem w klasie IB w LO im. Wł. Jagiełły. Wygrywał olimpiady i udzielał się społecznie. Błyskotliwie zdał dwie matury (międzynarodową i polską). Jeszcze przed egzaminami dostał się na kilka prestiżowych uczelni. Wybrał University of Pennsylvania, wszystkie koszty pokrywa mu stypendium.
Michał Wyrębkowski zdał osiem egzaminów maturalnych na 100 proc. Każdą, do jakiej przystąpił. Uzyskał jeden z najlepszych wyników na maturze międzynarodowej na świecie. Maksymalny. 45 na 45 punktów. Zna pięć języków obcych. Angielski, francuski, niemiecki, rosyjski i ukraiński. Większość na poziomie zaawansowanym. Był finalistą i laureatem pięciu olimpiad przedmiotowych. Dostał się na należący do Ligi Bluszczowej University of Pennsylvania, zajmując jedną z najwyższych lokat spośród zdających. Tam uzyskał Penn World Scholar — był jednym z piętnastu najlepszych studentów z całego świata na studiach na jednej z najlepszych uczelni na świecie.
- Dostrzegając jak Michał Wyrębkowski ma wiele do powiedzenia zaproponowałem, że stworzę mu do tego platformę. Chłopak tak bardzo chce być w kontakcie z krajem. Zaprosiłem Michała do naszego zespołu. Stworzyłem wspólnie z młodym zespołem Gridaly newsletter, w którym w każdym tygodniu Michał i wyjątkowo ja będziemy Wam opisywać świat nauki. Czytałem pierwsze treści stworzone przez Michała. To będzie jeden z najlepszych newsletterów w tym kraju. Będzie taki. Rusza we wtorek - napisał Maciej Kawecki prezeses Instytutu Lema, naukowiec oraz dyrektor Centrum Innowacji Uniwersytetu WSB Merito.
Michał prowadzi badania nad sankcjami technologicznymi. Mając 22 lata robi to jako dyrektor badawczy ds. europejskich w Instytucie CELI Uniwersytetu Yale, gdzie współtworzył listę wstydu zachodnich firm wychodzących z Rosji. Interesuje się połączeniem energetyki, bezpieczeństwa i sztucznej inteligencji.
Newsletter możecie przeczytać tutaj: Dr Maciej Kawecki | Newsletter