Mundurowi po raz kolejny zorganizowali wewnętrzną zbiórkę, dzięki której udało się przygotować paczki dla podopiecznych hospicjum. Wśród przekazanych darów znalazły się m.in.:
- artykuły higieniczne,
- środki czystości,
- przedmioty codziennego użytku,
- produkty niezbędne w codziennej opiece nad chorymi.
To właśnie takie rzeczy są szczególnie potrzebne w placówkach opieki stacjonarnej.
7 stycznia przedstawiciele płockiej jednostki Policji osobiście odwiedzili hospicjum, gdzie przekazali zebrane dary. Było to kolejne spotkanie, które pokazuje, że działania funkcjonariuszy mają charakter cykliczny i długofalowy, a nie jednorazowy.
Akcja jest wyrazem empatii, zaangażowania oraz troski o osoby chore i wymagające szczególnej opieki.
W imieniu podopiecznych oraz pracowników hospicjum Pani Magdalena Kwiatkowska, Prezes Stowarzyszenie Hospicjum Płockie, podziękowała policjantom za okazaną pomoc. Podkreśliła, że takie inicjatywy mają ogromne znaczenie nie tylko materialne, ale również emocjonalne i społeczne.