Muzyczne czwartki wracają na płocką starówkę. Przed nami osiem kameralnych koncertów
Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza mieszkańców i turystów na nowy letni cykl koncertów pod nazwą "Muzyczne czwartki na płockiej starówce". W ramach projektu na małej scenie na Starym Rynku odbędzie się osiem kameralnych koncertów z udziałem muzyków współpracujących z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Inauguracja już dziś, 25 czerwca.
Płocka starówka tego lata ponownie stanie się miejscem spotkań z muzyką na żywo. Wszystko za sprawą projektu "Muzyczne czwartki na płockiej starówce", przygotowanego przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną. W ramach inicjatywy na małej scenie Starego Rynku odbędzie się osiem kameralnych koncertów w wykonaniu artystów współpracujących z Płocką Orkiestrą Symfoniczną.
Cykl otworzy koncert "Usta milczą, dusza śpiewa", zaplanowany na czwartek 25 czerwca o godz. 18.00 na letniej scenie Starego Rynku. Przed publicznością wystąpią: Sylwia Danieluk – sopran, Aleksandra Kelm – I skrzypce, Dagmara Dąbkowska-Wołowicz – II skrzypce, Anna Ochocińska – altówka oraz Katarzyna Zielińska – wiolonczela.
Jak zapowiadają organizatorzy, pierwszy koncert będzie muzyczną podróżą przez świat emocji – od subtelnej liryki operowej, przez błyskotliwe operetki, aż po namiętne tango i klasyczne walce. W programie znajdą się m.in. najpiękniejsze arie operowe Giacoma Pucciniego, utwory operetkowe Franza Lehára i Emmericha Kálmána, a także melodie znane z musicali i klasyki muzyki popularnej.
Nie zabraknie również instrumentalnych pereł. Publiczność usłyszy m.in. "Oblivion" i "Libertango" Astora Piazzolli, "Palladio" Karla Jenkinsa oraz filmowy walc Dymitra Szostakowicza. Taki repertuar ma sprawić, że koncert będzie propozycją zarówno dla miłośników muzyki klasycznej, jak i tych, którzy po prostu chcą spędzić letni wieczór w wyjątkowej atmosferze.
Projekt "Muzyczne czwartki na płockiej starówce" ma ożywić centrum miasta i zachęcić mieszkańców oraz turystów do odwiedzania Starego Rynku także w wakacyjne wieczory. Kameralna forma koncertów i różnorodny repertuar mają stworzyć przestrzeń do spokojnego, kulturalnego wypoczynku w samym sercu Płocka.
Inauguracja cyklu już 25 czerwca, ale to dopiero początek letnich spotkań z muzyką. Łącznie w ramach projektu odbędzie się osiem koncertów, które przez całe wakacje będą wypełniać starówkę dźwiękami muzyki klasycznej, operetkowej i rozrywkowej.