Finał Kortofestu odbył się w miniony weekend w Galerii Warmińskiej i zgromadził wielu utalentowanych wykonawców z całej Polski. Jury w składzie: Wojtek "Łozo" Łozowski, Mirek "Mynio" Ortyński, Anna Kalinowska i Michał Czekała jednogłośnie wskazało Kayaka jako jednego z dwóch głównych zwycięzców. Ich wybór padł na jego występ ze względu na oryginalność, autentyczność i energię sceniczną.
– To niesamowite uczucie. Chyba to jeszcze do mnie w pełni nie dotarło. To piękne, że mogę moją muzyką kolorować wasz czas i jeszcze mocniejsze jest to, co zrobimy z tą sceną pod koniec maja. Dziękuję każdemu kto mnie wspiera, a teraz szykujcie wygodne ubrania i widzimy się na Korto. Spełnienie marzeń. – komentował Kayak po ogłoszeniu wyników.
Wśród pozostałych zwycięzców znaleźli się także zespół "Kawa z Mlekiem", wybrany przez jury, oraz "How We Met" – laureat głosowania publiczności.
Kayak to młody artysta związany z Płockiem, który tworzy muzykę łączącą klimat wakacyjnej beztroski z nostalgicznymi emocjami. Wyróżnia go jego energia, oraz umiejętnością budowania bliskiego kontaktu z publicznością. Mogliśmy oglądać wcześniej jego koncerty na naszym płockim podwórku, jednak Kortofest był jego pierwszym tak dużym konkursem.
To ogromny krok w karierze młodego płockiego artysty. Warto śledzić jego dalsze działania – być może już wkrótce usłyszymy o nim na jeszcze większą skalę.