Na terenie "Miasteczka Zdrowia" znajdowały się gabinety lekarskie kilkunastu specjalizacji, m.in. punkty badań pulmonologicznych i okulistycznych. Ponad 270 dorosłych i dzieci sprawdziło pojemność płuc (spirometria), a badanie dna oka przeprowadzono 203 razy.
Rodzice aż 134-krotnie skorzystali z możliwości monitoringu rozwoju fizycznego dziecka. Wielu chętnych przyciągnęło nowe stoisko, jakim było badanie poziomu witaminy D3 – w sumie w ciągu dwóch dni w tym zakresie przebadano 302 osoby.
Natomiast z wykonywanego także po raz pierwszy USG jamy brzusznej skorzystało 170 osób. W tegorocznej edycji "Miasteczka Zdrowia" najwięcej chętnych odwiedziło stoiska profilaktyki zakażenia helicobacter pyroli i badania poziomu cukru we krwi (972 osoby), a także badania EKG (665 osób),
Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyła się mobilna strefa zdrowia zorganizowana wokół ORLEN Areny. Na przykład badania mammograficzne wykonało 159 pań, a z analizy gęstości kości pod kątem osteoporozy 161 osób.
- Wysoka frekwencja potwierdza, że idea "Miasteczka Zdrowia" jest nadal aktualna. W polskim społeczeństwie rośnie świadomość, że profilaktyka jest bezpieczną, a przede wszystkim skuteczną metodą dbania o swoje zdrowie. Tysiące wykonanych badań świadczą o tym, że mieszkańcy Płocka i sąsiednich powiatów wiedzą, jak w prosty i przystępny, a przede wszystkim całkowicie bezpłatny sposób zadbać o swoje zdrowie. Dziękuję naszym partnerom medycznym, którzy przez dwa dni wykonali ogrom wspaniałej pracy. Współdziałanie z lokalnymi społecznościami i budowanie dobrych relacji z nimi, to to jeden z filarów Strategii Zrównoważonego Rozwoju Grupy ORLEN - mówi Jacek Mazurczak, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem ORLEN S.A.
Po sprawdzeniu stanu swojego zdrowia można było skorzystać z atrakcji towarzyszących zorganizowanych wokół ORLEN Areny. Swoje strefy przygotowały m.in.: Fundacja ORLEN, Zakładowa Straż Pożarna ORLEN, Fundacja PGNIG im. Ignacego Łukasiewicza, oraz Fundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. Dla najmłodszych przygotowano strefę z animacjami, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci.
"Miasteczko Zdrowia" to wydarzenie organizowane od 2019 r. przez ORLEN we współpracy z partnerami medycznymi. W latach 2019-2025 udzielono blisko 36,5 tysiąca konsultacji. Dla mieszkańców Płocka i powiatu płockiego ORLEN realizuje także akcję profilaktyczną pod hasłem "Troszcząc się o jutro – zbadaj się już dziś". Najbliższe badania w zakresie profilaktyki kardiologicznej i pulmonologicznej odbędą się w sobotę 27 września.