Impulsem do rozpoczęcia tegorocznej edycji kampanii były wyniki badania, przeprowadzonego w sierpniu 2025 r., na grupie kobiet w wieku 18-29 lat.
Jego celem było sprawdzenie, jak młode kobiety w Polsce dbają o swoje zdrowie intymne, ale także co czują, jakie emocje towarzyszą im podczas wizyty u ginekologa oraz na jaką skalę mierzymy się z tematem neuroatypowości czy wrażliwości sensorycznej.
Pochodzące z raportu dane nie napawają optymizmem – okazuje się, że co piąta młoda Polka nigdy nie była u lekarza ginekologa, a 67% młodych kobiet doświadcza negatywnych emocji związanych z tą wizytą.
Podczas wizyty będzie można bezpłatnie wykonać cytologię płynną, test na HPV, USG ginekologiczne oraz palpacyjne badanie piersi. Gabinet został przystosowany także do potrzeb kobiet z niepełnosprawnościami i neuroróżnorodnych.
Organizatorem akcji jest firma Gedeon Richter Polska, a partnerem – sieć ALAB laboratoria. Celem kampanii jest nie tylko poprawa dostępu do profilaktyki ginekologicznej, ale też przełamywanie barier psychicznych i społecznych związanych z wizytą u lekarza.
Mobilny Gabinet Ginekologiczny będzie obecny w 7 miastach:
9.10 Płock,
10.10 Włocławek,
11.10 Gdynia,
13.10 Kwidzyn,
14.10 Ciechanów,
15.10 Łomża
oraz
16.10 Siedlce.
9 października 2025 / Płock – Akademia Mazowiecka w Płocku – na małym parkingu przed wjazdem na Uczelnię przy pl. Dąbrowskiego 2 (wjazd od ul. Zacisze – Szpital Świętej Trójcy w Płocku).
Zapisy i szczegóły: www.wkobiecyminteresie2025.pl