Zwycięzcy wyłaniani są w osobnej klasyfikacji dla koni z polskimi i zagranicznymi paszportami, według precyzyjnych i aktualnych zasad obowiązujących w 2025 roku.
Stado Ogierów w Łącku i Muzeum Mazowieckie w Płocku już po raz drugi zaprosili nad do udziału w Wielkim Konkursie na Najpiękniejszy Strój w Stylu Dwudziestolecia Międzywojennego.
Państwowe Stado Ogierów w Łącku powstało w 1923 roku jako jedno z pierwszych stad w niepodległej Polsce. Z kolei w Muzeum Mazowieckim w Płocku od roku 2021 prezentowana jest wystawa "Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art déco". Mistrzostwa będą więc doskonałą okazją do nawiązania do międzywojennej mody i zaprezentowania pięknych strojów z epoki w otoczeniu stada sięgającego swymi początkami lat dwudziestych XX wieku.