Start sezonu na "Patelni". WOPR Płock rozpoczyna wakacyjne dyżury

Już w sobotę, 27 czerwca, rozpocznie działalność kąpielisko "Patelnia" w Grabinie. Do końca wakacji nad bezpieczeństwem plażowiczów będą czuwać ratownicy WOPR Płock. W tym roku na miejscu każdego dnia dyżurować będzie co najmniej trzyosobowy zespół ratowników.

Rozpoczęcie sezonu Rozpoczęcie sezonu
Źródło zdjęć: © WOPR Płock | Mazfilm
Agata Majewska

W sobotę, 27 czerwca, rusza sezon na kąpielisku "Patelnia" w podpłockiej Grabinie. Jak informuje WOPR Płock, ratownicy będą czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających codziennie aż do 31 sierpnia, w godzinach od 10:00 do 18:00.

Choć przepisy wymagają obecności minimum dwóch ratowników na tego typu kąpielisku, płocki WOPR zdecydował się zwiększyć obsadę.

Ponieważ z najwyższą starannością podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa, pomimo formalnego wymogu minimum dwóch ratowników na tego typu kąpielisku, desygnowaliśmy do pracy zespół składający się z minimum trzech ratowników. W upalne dni weekendowe częstokroć będzie tam jeszcze więcej ratowników.

WOPR Płock

Ratownicy podkreślają, że "Patelnia" od lat cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Płocka i okolic. Oprócz możliwości kąpieli i wypoczynku na plaży, miejsce oferuje liczne atrakcje dla turystów i osób szukających aktywnego wypoczynku.

Biorąc pod uwagę mnogość atrakcji oczekujących tam na turystów, miejsce to bezsprzecznie jest w regionie jednym z najbardziej niezwykłych i atrakcyjnych.

WOPR Płock 

Ratownicy apelują również do wszystkich korzystających z kąpieliska o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, stosowanie się do ich poleceń oraz wybieranie wyłącznie strzeżonych miejsc do kąpieli.

Funkcjonowanie kąpieliska "Patelnia" w sezonie letnim 2026 zostało sfinansowane ze środków Fundacji ORLEN. Dzięki temu mieszkańcy i turyści będą mogli bezpiecznie korzystać z jednego z najpopularniejszych miejsc wypoczynku w regionie przez całe wakacje.

Wybrane dla Ciebie