SportRafał Dobies Wicemistrzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Rafał Dobies Wicemistrzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski

13.12.2023 17:27

W Bezledach odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kickboxingu w pełno kontaktowej, ringowej formule low-kick.  Rafał Dobies wywalczył srebrny medal i został wicemistrzem kraju w tej widowiskowej dyscyplinie sportu.

W Bezledach odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kickboxingu w pełno kontaktowej, ringowej formule low-kick. Rafał Dobies wywalczył srebrny medal i został wicemistrzem kraju w tej widowiskowej dyscyplinie sportu.

Wśród startujących zawodników tradycyjnie nie zabrakło reprezentanta płockiego klubu LKS „Puncher”. Rafał Dobies wystartował w kategorii wagowej -81 kg. Rafał w ćwierćfinale trafił wolny los. Walkę półfinałową z Szymonem Radziszewskim, twardym i ambitnym zawodnikiem reprezentującym klub T.K.S.W. Tomaszów Mazowiecki, wygrał jednogłośnie na punkty 3:0.

Walka finałowa z Hubertem Marciszem, tegorocznym Mistrzem Polski seniorów low-kick oraz brązowym medalistą Mistrzostw Polski seniorów K-1 Rules została oceniona niejednogłośnie wynikiem 2:1 dla przeciwnika Rafała. Pojedynek został uznany za ozdobę turnieju i najlepszy finał MMP.

Rafał Dobies w turniejach MMP w ostatnich czterech latach zdobył aż pięć medali. W 2020 r. był brązowym, a w 2022 r. srebrnym medalistą w formule ringowej full-contact. Był także w ubiegłym i bieżącym roku złotym medalistą i Młodzieżowym Mistrzem Polski w formule planszowej kick-light. Do kolekcji medali i tytułów dołożył srebro i tytuł wicemistrzowski w formule ringowej low-kick.

Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2023 r.