Policjant stracił panowanie nad radiowozem jadąc na sygnałach
Podczas przejazdu z włączonymi sygnałami uprzywilejowania, kierujący radiowozem policjant stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do zjechania Skody do rowu. W chwili zdarzenia w radiowozie znajdowało się dwoje funkcjonariuszy.
Na szczęście:
- nikt nie odniósł obrażeń,
- policjant i policjantka nie wymagali pomocy medycznej,
- radiowóz uległ jedynie niewielkim uszkodzeniom.
Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających ustalono, że funkcjonariusz kierujący radiowozem spowodował zagrożenie w ruchu drogowym. W związku z tym został:
- ukarany mandatem karnym w wysokości 1020 zł,
- obciążony 10 punktami karnymi.
Zdarzenie pokazuje, że nawet podczas jazdy uprzywilejowanej funkcjonariusze Policji są zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności i ponoszą odpowiedzialność za naruszenia przepisów ruchu drogowego.