Wynosi 300 złotych i przysługuje raz do roku na każdego ucznia szkoły w wieku do 20 lat. Jeśli uczeń ma orzeczoną niepełnosprawność, to świadczenie może otrzymać nawet do 24 roku życia.
- Wnioski o 300+ na ten rok szkolny można było składać od lipca do końca listopada. Mieszkańcy województwa mazowieckiego wystąpili do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o świadczenie na ponad 709,2 tys. uczniów. ZUS wypłacił im łącznie ponad 212,7 mln złotych, z czego w Płocku wsparcie otrzymało ponad 13,2 tys. uczniów na kwotę prawie 3,9 mln zł.
Wniosek o "Dobry Start" na ten rok szkolny można jeszcze złożyć na ucznia powyżej 20 roku życia, który otrzymał orzeczenie o niepełnosprawności dopiero po 30 listopada. W tej sytuacji zgłoszenie trzeba przesłać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.
Kolejna szansa na świadczenie 300+ pojawi się w lipcu. Wtedy ZUS zacznie przyjmować wnioski o "Dobry Start" na kolejny rok szkolny.