Marihuana i susz roślinny zabezpieczone przez policję w Sierpcu

Dwóch mieszkańców Sierpca usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających po interwencjach przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Do zatrzymań doszło w odstępie niespełna doby. W obu przypadkach czujność policjantów doprowadziła do ujawnienia niedozwolonych substancji.

..
Źródło zdjęć: © Policja Sierpc | Policja Sierpc
Agata Majewska

Sierpeccy policjanci po raz kolejny potwierdzili skuteczność swoich działań wymierzonych w osoby łamiące prawo. W ciągu zaledwie dwóch dni funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu ujawnili dwa przypadki posiadania środków odurzających. Obaj zatrzymani mieszkańcy miasta usłyszeli już zarzuty.

Do pierwszej interwencji doszło w godzinach nocnych na jednym z osiedlowych parkingów w Sierpcu. Podczas legitymowania 23-letniego mieszkańca miasta uwagę funkcjonariuszy zwróciło jego nerwowe zachowanie. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili przy mężczyźnie marihuanę.

Niedozwolone substancje zostały zabezpieczone, a 23-latek trafił do policyjnej jednostki. Po zgromadzeniu materiału dowodowego usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Do kolejnego zatrzymania doszło niespełna dobę później. Policjanci patrolujący miasto zauważyli siedzącego na ławce mężczyznę spożywającego alkohol w miejscu niedozwolonym. Podczas legitymowania funkcjonariusze nabrali podejrzeń co do jego zachowania i postanowili przeprowadzić kontrolę odzieży.

W kieszeni spodni 33-letniego mieszkańca Sierpca mundurowi znaleźli foliową torebkę z suszem roślinnym. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Dodatkowo został ukarany mandatem za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie