Wisła Płock pokonała Chrobry Głogów
Źródło zdjęć: © Wisła Płock S.A | Wisła Płock S.A.
Redakcja Panorama Płock

04.08.2024 14:25

W meczu 3. kolejki Betclic 1. Ligi Wisła Płock pokonała Chrobry Głogów 2:1 (1:0). Dublet dla Wisły skompletował Łukasz Sekulski, natomiast dla Chrobrego trafił Przemysław Szarek.

Na pierwszą groźną sytuację przyszedł czas w 3. minucie. Wówczas Jakub Kuzdra przebiegł z piłką przez pół boiska, ale w polu karnym wygoniony do boku uderzył wprost w ręce Gostomskiego. Już za chwilę blisko szczęścia był Bartosz Biel, który na nasze szczęście nie zdołał sięgnąć stopą do płaskiej centry swojego kolegi. W odpowiedzi dośrodkowanie w stronę Dawida Kocyły posłał Bojan Nastić, ale zawodnik z numerem 9 uderzył z powietrza niecelnie. W kolejnych minutach niecierpliwie czekaliśmy na zagrożenie pod którąś z bramek, ale zamiast tego oglądaliśmy sporo niedokładności w poczynaniach obu drużyn. Wreszcie w 26. minucie w, wydawałoby się, niegroźnej sytuacji w polu karnym sfaulowany został Dominik Kun.

Z początku sędzia Karski nie dopatrzył się przewinienia, ale po analizie VAR zmienił swoją decyzję i wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Łukasz Sekulski. Po kilku minutach doczekaliśmy się sporego zamieszania w polu karnym Chrobrego, jednak zabrakło nam kropki nad i. Później niecelnie główkował Marcus Haglind-Sangre, na co odpowiedzieć mógł Patryk Szwedzik, gdyby tylko po dobrej indywidualnej akcji trafił przy wewnętrznej stronie słupka. W 37. minucie niewiele do szczęścia z kilkunastu metrów zabrakło Sekulskiemu, a dużo więcej w 41. zabrakło Ksaweremu Kukułce, który pod naciskiem rywala przymierzył wysoko ponad bramką.

Po zmianie stron nie trzeba było długo czekać na podwyższenie wyniku. W 48. minucie Nafciarze wyprowadzili dobrą akcję, a po podaniu Daniego Pacheco dublet skompletował Sekulski. Niedługo później nasi zawodnicy mieli szansę na podobną sytuację, ale pojedynek z naszym kapitanem wygrał Sebastian Bonecki. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku pola i długo czekaliśmy na jakikolwiek ofensywny konkret. W 75. minucie najpierw płaskie dogranie w pole karne Kukułki nie znalazło adresata, a po chwili Kocyła dośrodkowały zbyt wysoko, żeby Sekulski zdołał się złożyć do mocnego strzału. Goście zdołali odpowiedzieć w 77. minucie, kiedy Przemysław Szarek głową wykończył centrę swojego kolegi ze skrzydła. Najwidoczniej rozochociło to zawodników Chrobrego, bowiem już za chwilę na naszą bramkę główkował nasz wychowanek Adrian Szczutowski. Z tym uderzeniem nie miał problemu Maciej Gostomski, natomiast w 80. minucie nasz bramkarz zaliczył piękną paradę przy strzale Szymona Bartlewicza w samo okienko. W końcówce oba zespoły szukały jeszcze zmiany wyniku, stąd niecelne uderzenia Szymańskiego, Lewandowskiego i Kocyły po naszej stronie i dwukrotnie Szwedzika, czy Boneckiego z rzutu wolnego po stronie Chrobrego.

Konferencja prasowa po meczu:

Konferencja po meczu #WPŁCHR

- Gratulacje dla Wisły Płock. Zawsze to powtarzam: piłka nożna polega na bramkach. Wisła Płock dzisiaj o jednego gola była skuteczniejsza na pewno i zrobiła to, na czym polega to wszystko, czyli wpakowała 2 razy piłkę do siatki. Myślę, że my dzisiaj z podniesionym czołem z tego meczu wracamy - powiedział trener Chrobry Głogów.

Piotr Plewnia Piotr PlewniaChrobry Głogów

Wisła Płock – Chrobry Głogów 2:1 (1:0)

1:0 – Łukasz Sekulski 28’

2:0 – Łukasz Sekulski 48’

2:1 – Przemysław Szarek 77’

- Łukasz Sekulski rewelacyjny bohater, człowiek, który ostatnio gdzieś tam zbierał cięgi, gdzieś tam troszeczkę na niego krytyka spadła zasłużona czy nie zasłużona dla nas. W jakiś sposób jest to nasz kapitan, człowiek, z którego bardzo wierzymy i dzisiaj na odprawie poprosiliśmy drużynę, żeby pomogła Łukaszowi strzelić tą bramkę, pomogła mu w jakiś sposób się odblokować, jakby poczuć znowu ten moment - mówił po meczu trener Nafciarzy.