2 stycznia w Goleszynie policjanci z sierpeckiej drogówki zatrzymali do kontroli Fiata 126p. Kierującym był 50-letni mieszkaniec gminy Sierpc. Ponieważ od mężczyzny czuć było alkohol, 50-latek został poddany badaniu na jego zawartość. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie.
W trakcie kontroli policjanci ustalili, że 50-latek od czerwca 2023 roku posiada sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Nieodpowiedzialny mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Za przestępstwo, którego dopuścił się 50-letni kierowca fiata, grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka kara pieniężna oraz kolejny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.