Miejskie instytucje kultury przygotowały różnorodne warsztaty, spotkania z artystami czy projekcje filmów animowanych. ZOO zaprasza m.in. na spacery z zooedukatorami, udział w karmieniu zwierząt oraz warsztaty plastyczne.
Natomiast w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji na najmłodszych będzie czekał szereg atrakcji sportowych i rekreacyjnych. Można też korzystać z lodowiska przed ratuszem, (które będzie czynne do końca lutego).
SZCZEGÓŁOWY PLAN: Ferie-w-miescie-2025_informacje_v3.pdf
Wybrane szkoły prowadzone przez samorząd również zaplanowały zajęcia dla swoich uczniów i udzielają na ich temat informacji telefonicznie lub przez stronę internetową.