Władze gminy Słupno poinformowały o powrocie pojemników na odzież i tekstylia. Na terenie gminy stanie łącznie 19 kontenerów, z czego większość pojawi się w miejscach, gdzie wcześniej znajdowały się pojemniki Polskiego Czerwonego Krzyża.
Do kontenerów powinny trafiać wyłącznie rzeczy nadające się do ponownego wykorzystania. Mieszkańcy mogą oddawać między innymi ubrania, obuwie, tekstylia domowe czy akcesoria odzieżowe, które są w dobrym stanie i mogą otrzymać "drugie życie".
Samorząd przypomina jednak, że pojemniki na odzież nie są śmietnikami. Zniszczone, mokre lub podarte tekstylia należy oddawać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Do kontenerów nie wolno wrzucać również kartonów, elektroodpadów, gruzu ani innych śmieci.
Władze zachęcają mieszkańców do odpowiedzialnego korzystania z pojemników i wspólnego dbania o środowisko poprzez ponowne wykorzystanie ubrań i tekstyliów.