Jak ustalili policjanci, 39-letni mieszkaniec województwa łódzkiego pędził z prędkością 101 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Tak duże przekroczenie jest kwalifikowane jako poważne wykroczenie, skutkujące nie tylko wysokim mandatem, ale także zatrzymaniem prawa jazdy.
Kierowca otrzymał:
- mandat w wysokości 1500 zł,
- 13 punktów karnych,
- zatrzymane elektronicznie prawo jazdy na 3 miesiące.
Policja przypomina, że nadmierna prędkość wciąż znajduje się w czołówce przyczyn najpoważniejszych zdarzeń drogowych. Zbyt szybka jazda znacząco wydłuża drogę hamowania, utrudnia reakcję kierowcy i zwiększa ryzyko utraty panowania nad pojazdem – szczególnie w okresie jesienno-zimowym.
Jesień to czas wyjątkowo trudnych warunków na drogach:
- szybko zapadający zmrok,
- opady deszczu i śliska nawierzchnia,
- zalegające liście,
- częste mgły.
Wszystkie te czynniki powodują, że kierowcy powinni zachować wzmożoną ostrożność oraz dostosować prędkość do aktualnych warunków.