Debatę rozpoczął Komendant Miejski Policji w Płocku, mł. insp. Krzysztof Szymański, który przywitał uczestników. Następnie głos zabrał Pan Bogusław Sitarski Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Płocka. Następnie Pani Ewa Domańska Kierownik zespolu ds. ochrony dzieci i młodzieży przed zagrożeniami w internecie w Państwowym Instytucie Badawczym NASK oraz sierż. szt. Jan Suracki funkcjonariusz z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Zarząd w Radomiu wygłosili bardzo ciekawe wykłady na temat cyberbezpieczeństwa, cyberzagrożeń oraz korzystania z internetu.
W kolejnym punkcie spotkania st.asp. Krystyna Kowalska, profilaktyk z Wydziału Prewencji Policji w Płocku omówiła cyberprzestępczość na terenia działania płockiej komendy. Funkcjonariuszka przedstawiła również analizę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Opowiedziała czym jest KMZB oraz aplikacja Moja Komenda.
Na koniec spotkania odbyła się dyskusja, podczas której uczestnicy zgłaszali swoje sugestie związane z bezpieczeństwem w sieci.