Podczas akcji zatrzymali 72-letniego kierowcę Toyoty z Radomia, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 105 km/h – przekraczając dozwolone ograniczenie aż o ponad 50 km/h.
Za rażące naruszenie przepisów, senior został ukarany:
- mandatem w wysokości 1 500 zł,
- 13 punktami karnymi,
- zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące.
Policjanci przypominają, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym skutkuje automatycznym odebraniem uprawnień do kierowania pojazdami na 90 dni – niezależnie od wieku czy miejsca zamieszkania kierowcy.